Rekuperatory ścienne


Urządzenia, które doskonale sprawdzą się zarówno w budynkach modernizowanych, jak i nowych, które nie są wyposażone w system wentylacji centralnej, to urządzenia do rekuperacji decentralnej. Proponujemy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym zredukowane zostaną zużycie energii elektrycznej oraz cieplnej.

Rekupreratory ścienne

W istniejących budynkach bardzo trudna jest instalacja centralnego systemu rekuperacji. W takim przypadku doskonałym wyborem są urządzenia do rekuperacji decentralnej Dimplex serii DL 50, które sprawdzają się zarówno w przypadku modernizacji istniejących budynków, jak i w nowych budynkach niewyposażonych w system wentylacji centralnej. Nasz decentralny system rekuperacji wykorzystuje mniejsze jednostki DL 50 WA/WE/WH zainstalowane w pomieszczeniach bezpośrednio w ścianie zewnętrznej budynku. Zużyte powietrze z pomieszczenia przechodzi przez wymiennik ciepła odbierający energię cieplną, a następnie usuwane jest na zewnątrz. Odebrane w ten sposób ciepło przekazywane jest do pobieranego, świeżego powietrza zewnętrznego, kierowanego bezpośrednio do pomieszczenia.

Poznaj najważniejsze zalety rozwiązania:

 • zdecentralizowany system wentylacji z odzyskiem ciepła, wykorzystujący mniejsze jednostki zainstalowane w poszczególnych pomieszczeniach
 • wygodny i łatwy montaż bezpośrednio w ścianie zewnętrznej budynku bez konieczności instalacji systemu kanałów powietrznych
 • niewielkie gabaryty jednostek rekuperacyjnych przekładające się na dużą oszczędność miejsca
 • wydajność wentylacyjna pojedynczej jednostki do 45 m3/h
 • niskie zużycie energii elektrycznej
 • wydajne cichobieżne wentylatory EC
 • krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ciepła – odzysk ciepła do 90%
 • automatyczne odszranianie zapobiegające oblodzeniu wymiennika ciepła
 • oszczędność energii cieplnej

DL 50 – tak wiele zalet w niewielkim urządzeniu

Decentralna rekuperacja mieszkań przy użyciu jednostek DL 50 umożliwia ciągłą wymianę zużytego powietrza z pomieszczeń na świeże powietrze zewnętrzne, bez konieczności montażu kosztownego systemu centralnej dystrybucji powietrza. Centrale rekuperacyjne DL 50 można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu – nadają się do wietrzenia zarówno pokoi, jak i łazienek czy toalet. Wyposażone w zintegrowany system odzysku ciepła, można je łatwo zabudować w ścianie zewnętrznej, bez dodatkowych kanałów powietrznych. Dzięki rekuperacji decentralnej, można nie tylko zaoszczędzić przestrzeń, ale również wydatnie zmniejszyć koszt instalacji systemu rekuperacyjnego, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ogrzewania.

Zobacz na co bezpośredni wpływ ma rekuperacja decentralna:

 • komfort

Wilgoć, pleśń i nieświeże powietrze to niekiedy skutki braku wymiany powierza spowodowanego ulepszoną izolacją budynków. Zainstalowanie decentralnej instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła DL 50 to doskonały sposób na poprawę klimatu pomieszczeń.

 • oszczędność

Montaż decentralnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła Dimplex DL 50 nie wymaga dużej przestrzeni oraz kosztownego systemu dystrybucji powietrza. Zmniejsza koszt instalacji systemu wentylacyjnego przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ogrzewania.

 • wydajność

Mimo niewielkich wymiarów, centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Dimplex serii DL 50 przeznaczone do systemu decentralnego, umożliwiają kontrolowaną wymianę powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do ok. 45 m² i odzysk ciepła aż do 90%.

 

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń do nas, napisz wiadomość lub odwiedź nasz salon sprzedaży!

KASJUS 
Grunwaldzka 6 
84-230 Rumia

Pn - Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 10:00 - 14:00

(+48) 58 743 06 73
(+48) 690 523 523
rumia@kasjus.pl

KASJUS KOSAKOWO
Żeromskiego 28 lok. 8
81-198 Pogórze

Pn - Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 10:00 - 15:00

(+48) 535 704 197
(+48) 531 763 511
kosakowo@kasjus.pl